مقاله اضطراب و راههای افزایش اعتماد به نفس

مطالب دیگر:
🔑آشنایی با شهر بابل و طراحی مجتمع فرهنگی – تفریحی – ورزشی شهر بابل🔑بررسی تاثير پارامترهاي گوناگون و خصوصيات انتقال حرارت خارجي اجزاء توربين تمركز🔑آشنایی با مقبره امام زاده اسماعيل شناط ( ابهر )🔑آشنایی با انواع روشهای حفاری و دستگاه های حفاری🔑کاروانسرا و رباط و بررسی معماری آنها همراه با نمونه🔑آشنایی با یخچالهای سنتی و نمونه های آن د رشهرهای ایران ماننده یزد و سبزوار🔑آشنایی با گنبد سلطانیه همراه با تصاویری از آن🔑آشنایی با جنگلهای ارسباران و جنلگهای شمال🔑بررسی نقش و جایگاه نور در معماری و فضای داخلی و شهری🔑آشنایی با عکس هوایی، تاریخچه، ویژگیها و کاربردهای آن🔑آشنایی با تكنولوژي گوگل و خصوصیات و مشکلات آن🔑مربیگری و نگاهی به نقش مربیان ورزشی و ویژگیهای یک مربی خوب🔑امام حسین(ع)، خصوصیات و احترامات خاصه متعلق به ایشان و نگاهی به مجلس عزاداری امام حسین (ع)🔑مختصری بر نانو و آشنایی با نانولوله های کربنی، ویژگیها و کاربرد آنها🔑آشنایی با گیربکس اتوماتیک و کارکرد و مزیتهای آن🔑آشنايي با بتن و فولاد، موادتشکیل دهنده،، خواص و بررسی مقاومت آنها🔑آشنایی با مباحث هندسه تحلیلی و نمونه سوالات آن🔑عقب ماندگی ذهنی کودک و بررسی تاثیر آن بر سلامت روانی والدین🔑بررسي علل اجتماعي درخواست طلاق دربين زنان مراجعه كننده به دادگاه خانواده و عوامل موثر بر طلاق🔑آشنایی با نحوه کشت و پرورش قارچ خوراکی (صدفی) و ابزار آن
مقاله اضطراب و راههای افزایش اعتماد به نفس|41017413|gbw|bf|جی بی|
این مطلب در مورد فایل دانلودی با موضوع مقاله اضطراب و راههای افزایش اعتماد به نفس می باشد.

اضطراب و گام هایی جهت بالا بردن اعتماد به نفس

اضطراب چیست

همة انسانها اضطراب را در زندگى خود تجربه می‌کنند و طبیعى است که مردم هنگام مواجهه با موقعیتهاى تهدیدکننده و تنش‌زا مضطرب می‌شوند، اما احساس اضطراب شدید و مزمن در غیاب علت واضح، امرى غیرعادى است.
اضطراب شامل احساس عدم اطمینان، درماندگى و برانگیختگى فیزیولوژیکى است. به‌طور کلى اضطراب یک احساس منتشر، بسیار ناخوشایند و اغلب مبهم دلواپسى است که با یک یا چند حس جسمى مانند احساس خالى شدن سر دل، تنگى قفسه سینه، طپش قلب، تعریق، سردرد و غیره همراه است.
بررسیها نشان می‌دهد که اضطراب در مردها، طبقات اقتصادى مرفه و جوانان کمتر است و در زنان، افراد کم‌درآمد و سالمندان بیشتر شایع می‌باشد.

علائم و نشانه های اضطراب

ـ عصبى بودن، آرام و قرار نداشتن
ـ تنش
ـ احساس خستگى
ـ سرگیجه
ـ تکرر ادرار
ـ طپش قلب
ـ بی‌حالى
ـ تنگى نفس
ـ تعریق
ـ لرزش
ـ نگرانى و دلهره
ـ بی‌خوابى
ـ اشکال در تمرکز حواس
ـ گوش به زنگ بودن

...

ارتباط اضطراب با بیماریهای دیگر

اضطراب و کاهش قند خون

کاهش قند خون در هر شرایطى با علائم اضطراب هماهنگى کامل دارد. یعنى در هر اضطراب قند خون کاهش پیدا می‌کند و این مطلبى است که تحقیقات جدید را به‌سوى خود منعطف کرده است.

این واقعیت ما را به این مهم راهنمایى مى کند که شاید با کنترل قند خون بتوان علائم اضطراب را در افراد کاهش داد.

درمان اضطراب

در بعضى از موارد اضطراب بدون نیاز به درگیرى پزشک در این ماجرا می‌تواند درمان گردد. این موارد اضطراب طبیعى نام دارند که طى آن اضطراب به خوبى توسط بیمار کنترل شده و برطرف می‌شود مثل ترس ناشى از امتحان نهایى و یا ترس ناشى از مصاحبه. در چنین شرایطى استرس می‌تواند توسط اعمال و روشهاى زیر تحت کنترل درآید:

ـ صحبت با شخص مورد اعتماد

ـ روشهاى ایجاد تمرکز

ـ حمام گرفتن طولانى

ـ استراحت در یک اتاق تاریک

ـ ورزشهاى تنفس عمیق

درمان دارویى

در گذشته داروهایى از خانوادة بنزودیازپانها مانند دیازپام (والیوم)، آلپرازولام (زانکس)، لورازپام (آتیوان) و باسپیرون در درمان اختلالات اضطرابى مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در حال حاضر استفاده از داروهاى ضدافسردگى مانندSertaline (Zoloft)، Paroxctine (Paxil)، Fluxetin (Prozac) و Venlafaxineکاربرد بیشترى دارد. ...

...